HİZMETLERİMİZ

Dyno Performans Testi

Kuvvetölçer ya da bir diğer adı ile DYNO (dinamometre) araçların çıkış güç ve performans ölçümü yapan bir cihazdır. Oto Ekspertiz sayesinde Dynometre testlerinde aracın tekerleğine aktarılan beygir ve tork değerleri ölçülür. Aracınız çekiş yönüne göre arkadan (arkadan çekişli araç) ya da önden (önden çekişli araç) olacak şekilde uygun bir pozisyonda araç cihaz üzerine sabitlenir. Daha sonra normal yol koşullarında olduğu gibi hava sirkülasyonu sağlanarak teste başlanır. Manuel ya da düz vites araçlarda normal sürüş değerlerine göre vites değiştirilerek maksimum hıza araç çıkarılır.

Bu test ile aracın vites geçişleri, devir aralıkları, motor ile aktarma organları arasında arıza olup olmadığı gözlemlenir. Yapılan DYNO (Dinamometre) Oto Ekspertiz test sonucunda alacağınız ya da test ettireceğiniz aracınızın motor ömründen, güç kayıplarına, motorunuzun ne kadar beygir (KW) ve Tork ürettiği hakkında bilgi edinmiş olursunuz. Yapılan test grafikli ve açıklamalı şeklinde Oto Ekspertiz raporu halini alır. Uzman ekip tarafından size detaylı bir bilgi verilir.

Aracınızın performans, güç ve motor ömrü hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilmeniz için mutlaka DİNAMOMETRE (DYNO) Oto Ekspertiz testi yaptırmalısınız.

Dyno-Performans-Testi Dyno-Performans-Kontrol


Design EZELNET