HİZMETLERİMİZ

OBD Beyin Kontrol

OBD yani ON-BOARD DIAGNOSE aracın beyin elektroniklerinin tam kontrolü anlamına gelir. Varsa hata kodlarının okunması ve bu kodların hangi arızaya sebep olacağının tespit edilmesi işlemidir. Örnek verecek olursak; katalitik konvektör arızası araçta ciddi ve masraf çıkaracak sorunları doğurabilir. Airbag arızaları, TURBO ve EGR arızaları, ABS arızaları, tüm konsol elektronik arızaları vb arızalar fiziksel muayene ile değil OBD kontrolü ile tespit edilebilir. Oto ekspertizin olmazsa olmaz noktalarından biri olan elektronik beyin kontrolü hayat kurtarıcıdır. Her araçta OBD giriş soketi farklı noktalarda ve farklı şekillerde bulunabilir. Bu işlem yapılırken araca zarar verilmemesi de önemli bir husustur.

OBD testi Beyin test işleminde aracı bilgisayarlı test cihazına bağlayıp aracın beyni ve elektronik akşamların tamamı kontrol edilir. Aracın motor elektronik sistemi yönetimini sağlayan ateşleme, motor, akü, aydınlatma, müzik sistemi, şarj klima, ESP ve ABS gibi elektronik aksamın merkezi olan aracın beyin tüm kontrolleri yapılır. Mevcut bir hata varsa beyin testi işleminde ortaya çıkar.

Bu ekspertiz kapsamında OBD / beyin, ABS / EBD / ESR / ASR / DSC / ABD, akü, gösterge panel elektronikleri, araç geçmiş arıza kayıtları, aktif / pasif arıza, anlık kilometre, hava yastık ikazları, merkezi kilit elektronik ünitesi, şarj, marş motoru, benzin ateşleme sistemi ve dizel ısıtma (kızdırma) kontrolleri gerçekleştirilir.

OBD-Beyin-Kontrol OBD-Beyin-Test


Design EZELNET