HİZMETLERİMİZ

Süspansiyon Testi

Aracımızın sürüş esnasında yolda almış olduğu sarsıntıları en aza indirip araç ile yol arasındaki sarsıntıları emen görevi yapan bir sistemdir. Ayrıca aracın ani dönüş, çukur ve tümsek gibi zeminlere aşağı ve yukarı hareket ederek araçta oluşacak denge bozukluklarını, titreşim ve sarsıntıları en aza indirir.

Süspansiyon çalışma esnasında amortisör, yay ve lastik takozlarından yaralanır. Kısacası süspansiyon sistemi Yol bozukluklarının hissedilmemesi, aracın yol tutuş seviyesini arttırmak ve virajlarda dönüş kabiliyeti de süspansiyona bağılıdır. Süspansiyonu bozuk bir araçta sürüş yaparken sürüş esnasında denge kaybına, bozuk ve tümseklerde aşırı sallantıya, zıplamaya, yan yatmaya ve denge bozukluğundan dolayı sağa ya da sola gezmeye yol açar. Ayrıca bozuk amortisör aşırı titreşime ve sese de yol açabilir.

Süspansiyon testi için detaylı ölçüm cihazları kullanılarak geniş bir Oto Ekspertiz raporu oluşturulur. Düzenli çalışması ve işlevselliğini sürdürebilmesi için, mevcut süspansiyon sisteminin kontrolü çok büyük önem taşır.

Süspansiyon-Test Süspansiyon-Testi


Design EZELNET